10d08167 1375 4d96 b3d2 5a4c439f9360.HR

خرید واکسن گارداسیل

2 فروردین 1403

Gardasil Human Papillomavirus Vaccination

خرید واکسن گارداسیل به خصوص در جلوگیری از سرطان سرویکس و دیگر عفونت‌های HPV اثربخشی قابل توجهی دارد. با توجه به این که HPV یک عامل اصلی در بروز سرطان‌های جنسی است، اهمیت این واکسن به ویژه در زنان جوان و نوجوانان نیازمند تأکید است.

واکسن گارداسیل یک ابزار بسیار مهم در جنبه‌های پیشگیری از سلامت جنسی و پروتکل‌های بهداشت عمومی است. این واکسن به طور اصلی برای مقابله با عفونت‌های پاپیلوماویروس (HPV) طراحی شده و نقش بسزایی در کاهش احتمال ابتلا به برخی از سرطان‌های انسانی، به ویژه سرطان سرویکس (رحم)، دارد. با فراهم کردن حافظه ایمنی در برابر این ویروس، واکسن گارداسیل به عنوان یک درگاه به سوی سلامت جامعه و جلوگیری از بروز بیماری‌های خطرناک معرفی می‌شود.

سلامت جنسی و پیشگیری از بیماری‌های جنسی از اهمیت خاصی برخوردارند، و واکسن گارداسیل با ارائه یک راهکار علمی و کارآمد برای مقابله با عواقب جدی این بیماری‌ها، نقش بسزایی در تحقق این اهداف دارد. این واکسن نه تنها به تقویت سیستم ایمنی در برابر HPV کمک می‌کند بلکه از ابزارهای حیاتی برای کاهش انتقال این ویروس در جوامع بهره‌مند می‌شود. با استفاده از واکسن‌های پیشگیری موثر مانند گارداسیل، می‌توانیم به تدریج در مسیری قابل‌پیش‌بینی، جامعه‌ای پاک از بسیاری از بیماری‌های قابل پیشگیری قدم برداریم.

 

خرید واکسن گارداسیل 9 ظرفیتی آمریکایی HPV ا واکسن Gardasil Human Papillomavirus Vaccination

واکسن Gardasil 9، یک واکسن ضد HPV با ظرفیت 9 نژاد از این ویروس، در آمریکا به‌عنوان یک راهکار موثر در پیشگیری از عفونت‌های پاپیلوماویروس (HPV) و جلوگیری از برخی از سرطان‌های مرتبط با آن مورد تأیید است. این واکسن به جامعه امکان می‌دهد تا به صورت گسترده از مزایای حفاظتی ارائه شده توسط Gardasil 9 بهره‌مند شود و به دلیل اثبات شده‌ی اثربخشی و امنیت آن، به عنوان یک استاندارد در برنامه‌های واکسیناسیون در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

gardasil

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل یک نوع واکسن است که برای پیشگیری از عفونت‌های پاپیلوماویروس (HPV) استفاده می‌شود. این ویروس گروهی از ویروس‌هاست که انواع مختلفی دارد و ممکن است به بروز سرطان‌های مختلف، به ویژه سرطان سرویکس (رحم)، زنانه و مردانه، منجر شود.

واکسن گارداسیل با ارائه حجمی از پروتئین‌های سطحی HPV، به سیستم ایمنی افراد اجازه می‌دهد تا مقاومت طبیعی خود را نسبت به این ویروسها افزایش دهند. نسخه‌های مختلف این واکسن وجود دارد؛ به‌عنوان مثال، Gardasil 9، که ظرفیت پوشش نژادهای بیشتری از HPV را دارد.

استفاده از واکسن گارداسیل به ویژه در دوره نوجوانی توصیه می‌شود، زیرا در این دوره افراد به عنوان یک بخش از برنامه‌های واکسیناسیون عمومی معمولاً این واکسن را دریافت می‌کنند. واکسن گارداسیل به عنوان یک ابزار کلیدی در کاهش ابتلا به HPV و در نتیجه، پیشگیری از برخی از سرطان‌های مرتبط با این ویروس در جوامع جهانی مؤثر است.

انواع واکسن گارداسیل

 دو نوع اصلی واکسن گارداسیل وجود دارد که برای پیشگیری از عفونت‌های پاپیلوماویروس (HPV) و سرطان‌های مرتبط با آن مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 1. Gardasil 9 (نه نژادهای):

  • Gardasil 9 یا گارداسیل 9، یک نوع واکسن HPV است که به منظور پیشگیری از عفونت‌های نژادهای مختلف HPV طراحی شده است. این واکسن شامل پروتئین‌های سطحی HPV 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58 است. Gardasil 9 مورد استفاده برای مقابله با نژادهای ایجاد‌کننده سرطان سرویکس (رحم) و دیگر بیماری‌های مرتبط با HPV است.
 2. Gardasil 4 (چهار نژادهای):

  • Gardasil 4 یا گارداسیل 4 نسخه پیشین‌تر از Gardasil 9 بوده و تنها چهار نژاد HPV (6، 11، 16، 18) را پوشش می‌دهد. این واکسن همچنین برای جلوگیری از عفونت‌ها و سرطان‌های مرتبط با این چهار نژاد از HPV مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر دو نوع واکسن گارداسیل معمولاً به عنوان جزء از برنامه‌های واکسیناسیون عمومی، به خصوص برای نوجوانان و جوانان، مورد استفاده قرار می‌گیرند به‌طوری که افراد از جلوگیری از ابتلا به HPV و سرطان‌های مرتبط با آن بهره‌مند شوند.

ویژگیGardasil 9Gardasil 4
تعداد انواع HPV که در برابر آنها محافظت می کند94
سنین توصیه شده9 تا 459 تا 26
تعداد دوز2 یا 33
اثربخشیبسیار موثربسیار موثر
 

واکسن(HPV ) 4 ظرفیتی یا 9 ظرفیتی

انتخاب بین واکسن HPV 4 ظرفیتی و 9 ظرفیتی به عوامل مختلفی از جمله سن، وضعیت سلامتی و سابقه جنسی شما بستگی دارد.

در اینجا خلاصه ای از تفاوت های کلیدی بین این دو واکسن آورده شده است:

واکسن HPV 4 ظرفیتی:

 • از شما در برابر 4 نوع HPV محافظت می کند: 6، 11، 16 و 18.
 • برای افراد 9 تا 26 ساله تایید شده است.
 • به طور کلی ارزان تر از واکسن HPV 9 ظرفیتی است.

واکسن HPV 9 ظرفیتی:

 • از شما در برابر 9 نوع HPV محافظت می کند: 6، 11، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58.
 • برای افراد 9 تا 45 ساله تایید شده است.
 • به طور کلی گران تر از واکسن HPV 4 ظرفیتی است.

در اینجا برخی از نکات مهم در مورد انتخاب بین واکسن HPV 4 ظرفیتی و 9 ظرفیتی آورده شده است:

 • اگر 9 تا 14 ساله هستید، هر دو واکسن HPV 4 ظرفیتی و 9 ظرفیتی به طور یکسان موثر هستند.
 • اگر 15 تا 26 ساله هستید، واکسن HPV 9 ظرفیتی ممکن است انتخاب بهتری باشد، زیرا از شما در برابر انواع بیشتری از HPV محافظت می کند.
 • اگر 27 تا 45 ساله هستید، واکسن HPV 9 ظرفیتی تنها گزینه شماست.
 • اگر سابقه زگیل تناسلی دارید، واکسن HPV 9 ظرفیتی ممکن است انتخاب بهتری باشد.
 • اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید، واکسن HPV 9 ظرفیتی ممکن است انتخاب بهتری باشد.

بهترین راه برای انتخاب بین واکسن HPV 4 ظرفیتی و 9 ظرفیتی صحبت با پزشک خود است.

RQDX4SKJ4JBKDGD4OFXNKXJT7A

فواید واکسن گارداسیل

تزریق واکسن گارداسیل برخی مزایای مهم در پیشگیری از عفونت‌های پاپیلوماویروس (HPV) و سرطان‌های مرتبط با آن دارد. در زیر تعدادی از این مزایا آورده شده است:

 1. پیشگیری از عفونت‌های HPV: گارداسیل از انواع مختلفی از HPV، از جمله نژادهای مرتبط با سرطان، پوشش می‌دهد. این ویژگی به افراد کمک می‌کند تا از ابتلا به انواع مختلف HPV جلوگیری کنند.

 2. کاهش خطر ابتلا به سرطان سرویکس (رحم): گارداسیل به خصوص موثر در پیشگیری از سرطان سرویکس (رحم) است که یکی از اثرات خطرناک عفونت‌های HPV می‌باشد. تزریق این واکسن می‌تواند خطر ابتلا به این نوع سرطان را به شدت کاهش دهد.

 3. پیشگیری از زگیل‌های جنسی: HPV می‌تواند به شکل زگیل‌های جنسی ظاهر شود. گارداسیل به عنوان واکسن پیشگیری از این زگیل‌ها نیز کارایی دارد.

 4. محافظت از جوانان و نوجوانان: اغلب واکسن‌های گارداسیل در برنامه‌های واکسیناسیون عمومی برای جوانان و نوجوانان در نظر گرفته می‌شوند، که این اقدام به معنای حفاظت از این گروه سنی حساس در برابر اثرات نامطلوب عفونت‌های HPV است.

 5. کاهش انتقال HPV: با افزایش تعداد افرادی که واکسینه می‌شوند، انتقال HPV در جوامع نیز کاهش می‌یابد. این اقدام به معنای کاهش ابتلا به این ویروس در جامعه و کنترل گسترش عفونت‌های مرتبط با آن است.

توجه داشته باشید که همواره مشاوره با پزشک و اطلاعات به‌روز از مراکز بهداشت و درمان محلی مهم است تا تصمیمات مرتبط با واکسیناسیون به‌صورت صحیح اتخاذ شوند.

20150401 C5300 PHOTO EN 13819

عوارض واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل معمولاً ایمن و مؤثر است، اما همانند هر واکسن دیگری، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. اکثر افراد بدون مشکل از این واکسن بهره‌مند می‌شوند، اما برخی افراد ممکن است به علت حساسیت یا واکنش نادر به واکسن عوارض جانبی تجربه کنند. زیرا اطلاعات به‌روز در زمینه پزشکی به مرور زمان تغییر کرده و ممکن است به‌روزرسانی شود، همیشه مشاوره با پزشک یا متخصص بهداشت اهمیت دارد.

برخی از عوارض جانبی ممکن از واکسن گارداسیل عبارتند از:

 1. درد یا تورم در محل تزریق: این احتمالاً یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی است.

 2. تب یا احساس خستگی: برخی از افراد ممکن است پس از تزریق واکسن احساس تب یا خستگی کنند.

 3. سردرد: در برخی از موارد، افراد ممکن است سردرد تجربه کنند.

 4. تهوع یا استفراغ: این عوارض نادرتر هستند و بیشتر در ایام اولیه پس از تزریق واکسن ممکن است رخ دهند.

 5. عوارض آلرژیک: علائم آلرژیک مانند خارش، سرفه، گرفتگی حلق، یا آنفولاکسی (علائم حاد آلرژی که به سرعت توسعه می‌یابد و درمواجهه فوری با مراکز درمانی نیاز دارد) در صورت وقوع بسیار نادر هستند.

توصیه می‌شود هرگز از مشاوره پزشک خود برای توضیحات دقیقتر در مورد عوارض جانبی ممکن استفاده کنید. این موارد به شدت وابسته به ویژگی‌ها و تاریخچه پزشکی هر فرد متغیر است

هزینه خرید واکسن گارداسیل

هزینه خرید واکسن گارداسیل ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی، کشور، نوع و نسخه واکسن، و سیاست‌های قیمت‌گذاری تأمین‌کننده متغیر باشد. این واکسن معمولاً جزو واکسن‌های ضروری در برنامه‌های واکسیناسیون عمومی در بسیاری از کشورها محسوب می‌شود و در این صورت ممکن است به صورت رایگان یا با هزینه کمتر در دسترس باشد.

اگر نیاز به خرید واکسن برای استفاده شخصی یا در محیط‌های خصوصی وجود داشته باشد، هزینه می‌تواند بالاتر باشد.گروه سلامتی سفید پوش با داشتن سابقه طولانی در این زمینه می تواند انواع واکسن های ایرانی و خارجی گارداسیل را برای شما تهییه و تزریق کند.

لازم به ذکر است با توجه به قیمت های مختلف در کشور  گروه سفید پوش با بهترین قیمت برای شما این واکسن را تهییه می کند.خرید واکسن گارداسیل آمریکایی HPV ا واکسن Gardasil Human Papillomavirus Vaccination از سفیدپوش

Screenshot 2024 02 03 at 10 55 22 خرید و قیمت واکسن گارداسیل 9 ظرفیتی آمریکایی HPV ا واکسن Gardasil Human Papillomavirus Vaccination ترب

واکسن گارداسیل چقدر موثر است؟

واکسن گارداسیل در برابر انواع HPV که باعث سرطان دهانه رحم، زگیل تناسلی و سایر سرطان ها می شوند بسیار موثر است.

بر اساس مطالعات، واکسن گارداسیل می تواند:

 • تا 97 درصد از سرطان دهانه رحم
 • تا 95 درصد از زگیل تناسلی
 • تا 90 درصد از سرطان های مقعد، واژن و فرج
 • تا 70 درصد از سرطان های دهان و گلو

در افراد 9 تا 14 ساله که بیشترین تاثیر را دارد، واکسن گارداسیل می تواند تا 99 درصد در برابر عفونت HPV از 9 نوع ویروس محافظت کند.

واکسن گارداسیل برای افراد 27 تا 45 ساله نیز موثر است.

در اینجا برخی از نکات مهم در مورد اثربخشی واکسن گارداسیل آورده شده است:

 • واکسن گارداسیل 100٪ موثر نیست.
 • واکسن گارداسیل از شما در برابر همه انواع HPV محافظت نمی کند.
 • واکسن گارداسیل درمانی برای عفونت HPV نیست.
 • واکسن گارداسیل باید قبل از شروع فعالیت جنسی تزریق شود.

اگر در مورد اثربخشی واکسن گارداسیل سوالی دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

واکسن گارداسیل خارجی از کجا بخریم ؟

برای یافتن محل خرید واکسن گارداسیل خارجی می توانید:

 • با پزشک خود مشورت کنید.
 • به وب سایت سازمان غذا و دارو مراجعه کنید.
 • با سفید پوش داروخانه های منتخب تماس بگیرید.
 • به مراکز بهداشت و درمان دولتی و خصوصی مراجعه کنید.

در اینجا برخی از داروخانه های منتخب که واکسن گارداسیل خارجی را عرضه می کنند آورده شده است:

 • سایت سفید پوش
 • داروخانه های هلال احمر

قیمت واکسن گارداسیل خارجی در ایران به نوع واکسن و محل خرید آن بستگی دارد.

در اینجا برخی از نکات مهم در مورد خرید واکسن گارداسیل خارجی آورده شده است:

 • واکسن گارداسیل خارجی را فقط از مراکز معتبر خریداری کنید.
 • قبل از خرید واکسن، از قیمت آن مطلع شوید.
 • هنگام خرید واکسن، به تاریخ انقضای آن توجه کنید.
 • واکسن گارداسیل را باید در یخچال نگهداری کنید.

سوالات متداول

CDC (مرکز کنترل بیماری) توصیه می کند که همه افراد 9 تا 26 ساله واکسن HPV را دریافت کنند. این شامل افراد زیر است:

 • دختران و پسران 9 تا 14 ساله
 • دختران و پسران 15 تا 26 ساله که قبلاً واکسن را دریافت نکرده اند
 • افراد 27 تا 45 ساله که سیستم ایمنی ضعیفی دارند

واکسن HPV همچنین برای افراد زیر توصیه می شود:

 • مردان همجنسگرا و دوجنسگرا تا سن 26 سالگی
 • افراد مبتلا به HIV تا سن 26 سالگی
 • افرادی که پیوند عضو یا سلول بنیادی دریافت کرده اند
 
 

 

 

هیچ واکسنی 100٪ مؤثر نیست. واکسن گارداسیل در پیشگیری از ابتلا به انواع HPV که باعث سرطان دهانه رحم می شوند، تا 99٪ مؤثر است. با این حال، این واکسن از ابتلا به تمام انواع HPV جلوگیری نمی کند.

 

 
 

 

 

تزریق واکسن گارداسیل برای خانم ها ضروری نیست، اما به شدت توصیه می شود. این واکسن می تواند از ابتلا به سرطان دهانه رحم، یکی از شایع ترین سرطان ها در زنان، پیشگیری کند.

 
 

 

 

تزریق واکسن گارداسیل برای آقایان ضروری نیست، اما به شدت توصیه می شود. این واکسن می تواند از ابتلا به زگیل تناسلی و سرطان های مقعد و آلت تناسلی در مردان پیشگیری کند.