ازبین بردن جای زخم قدیمی در خانه

درمان جای زخم قدیمی

هنگامی که یک زخم شروع به ترمیم می کند، کلاژن و پوست جدیدی که ساخته می شود می تواند تبدیل به یک برچسب مشخص شوند.از بین بردن جای زخم قدیمی آنهم در قسمت هایی از بدن که بیشتر در دید قرار دارند می تواند بسیار روی زیبایی فرد تاثیر بگذارد.شاید بعضی زخم ها مانند درمان زخم بستر در منزل کار یک متخصص باشد، اما برخی هم توسط خود فرد درمان می شود.

برخی از زخم ها به مرور خوب می شوند اما بعضی از زخم ها زمان بیشتری لازم دارند و در آخر کار با یک جای مشخص و واضح روی بدن از بین می روند.نمی توان هر جای زخمی را در خانه از بین برد و نیاز به تداخل پزشکی دارند، اما امروز با شما هستیم تا تعدادی از درمان های خانگی برای درمان جای زخم را بررسی کنیم که نسبت به زمان  هزینه، می توانند معجزه کنند.

درمان جای زخم قدیمی

اسکار ها یا همان جای زخم معمولا نتیجه بریدگی، سوختگی، پارگی و یا خراش ها هستند.نوع دیگری از اسکار ها در زمان بارداری و پس از آن به وجود می آیند، دقیقا مانند هنگامی که اسکار کاهش وزن خود را نشان می دهد.زندگی گاها با جای زخم کهنه می تواند سخت باشد مخصوصا هنگامی که در معرض دید قرار داشته باشند و روی زیبایی فرد اثر بگذارند.

به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال از بین بردن جای زخم قدیمی در خانه هستند.ما امروز در سفید پوش در کنار شما هستیم تا بهترین راهکارها را برای این موضوع به شما ارائه دهیم.

انواع زخم و جای زخم

هنگامی که یک زخم در بدن ایجاد می شود در طی یک فرایند طبیعی زخم بسته می شود.اما گاهی ایجاد یک بافت ناشی از اسکار که بسیار بزرگ تر از قبل است، که در این صورت انتخاب درمان درست می تواند تاثیر گذار باشد.پس قبل از درمان خانگی برای زخم های قدیمی بهتر است انواع زخم ها را بشناسیم تا بهتر بتوانیم درمان آن را پیدا کنیم.

در زیر فهرست رایج ترین زخم ها را می بینید که بیشترین تکرار را در زخم ها دارند :

اسکارهای کلوئیدی

این نوع زخم که زیاد هم دیده می شود دارای گوشه های گرد و زخیم هستند که به صورت کاملا نا منظم از بافت اسکار پر می شوند.این نوع زخم در مقایسه با پوست اطراف روشن تر هستند ومعمولا رنگ قرمزی نیز دارند.کلوئید از کلاژنی تشکیل می شود که پس از بهبود زخم ایجاد می شود.این اسکار ها معمولا می توانند در هرجایی از بدن دیده شوند و باعث ایجاد یک ظاهر بد شوند.

این نوع زخم در کودکان نیز که فعالیت بیشتری دارند هم دیده می شود، این موضوع خود یکی از دلایل اصلی برای استخدام پرستار کودک در منزل است که باید بسیار به آن دقت شود.

جای زخم کلوئیدی

اسکار هایپرتروفیک (Hypertrophic Scar)

این نوع زخم نیز مانند زخم های کلوئیدی هستند که جای آنها می ماند و می تواند دردناک هم باشند.این نوع زخم در اثر عدم توازن ساخت کلاژن ایجاد می شود.بعضی از سوختگی ها و یا آسیب های مانند سوراخ کردن گوش و هر عاملی که درمان را طولانی کند می تواند باعث ایجاد این جای زخم شود.تعدادی از زخم ها نیز به دلیل فرصت ندادن به زخم مانند استفاده از اندام زخمی نیز می تواند روی این نوع زخم اثر بگذارد.

این خود دلیلی است که هنگام زخم، برای زمانی که مجبور به استفاده از اندام خود هستید باید از افراد متخصص استفاده کنید.فیزیوتراپی در منزل یکی از این مواردی است که می تواند در اثر اصولی بودن به شما کمک کند.

جای جوش

یکی از مواردی که بسیاری از مردم از آن رنج می برند، جای جوش های قدیمی است که روی صورت می مانند.این نوع جای زخم که در اثر جوش در زمان جوانی و سپس خالی شدن در قسمت پوست ایجاد می شود هم از مواردی است که روی زیبایی اثر گذار است.

جای زخم‌های آتروفیک

این جای زخم در بدن یک قسمت تو خالی و فرورفته را ایجاد می کند.در این نوع زخم قسمت های زیرین مانند چربی از بین می روند ویک ناحیه خالی ایجاد می کنند.

درمان‌های خانگی برای از بین بردن جای زخم

احتمالا شما هم اسم و موارد زیاد و گاها عجیب و غریبی برای از بین بردن جای زخم خود شنیده باشید.اما ما در این مقاله به دنبال مواردی هستیم که از لحاظ علمی جایگاه روشنی دارند و قرار نیست بجای بهبود زخم آن را بدتر کنیم.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از مواردی است که برای جفظ رطوبت در درمان جای زخم استفاده می شود.شما می توانید هنگام سوختکی یا بریدن یک قسمت از بدن، از این روغن استفاده کنید.این کار از بزرگ شدن جای زخم و یا خالی کردن پوست جلوگیری می کند.روغن نارگیل حاوی امگا 3 و اسید های چربی است که می تواند جای زخم هایی مانند زخم کلوئیدی را بهبود ببخشد.

همانگونه که اشاره شد این روغن بدلیل مرطوب سازی پوست به بهبود جای زخم های قدیمی بسیار کمک می کند.شما می توانید روزی چند بار (2تا 3 بار) از این روغن استفاده کنید.شما می توانید برای دریافت این ویتامین ها و امگا3 از قرص ها یا سرم های تقویتی نیز استفاده کنید، یکی از خدمات سفید پوش تزریق سرم در منزل است که شما می توانید برای دریافت ویتامین ها و یا درمان از آن استفاده کنید.

روغن نارگیل برای درمان جای زخم

آلوئه ورا

یکی از مواردی که از قدیم برای ترمیم جای زخم و مخصوصا بهبود پوست و شادابی آن استفاده می شود آلوئه ورا است.این ماده مفید هم اکنون نیز در بسیاری از کرم های ترمیمی و شاداب کننده پوست استفاده می شود.ماده موجود در آوئه ورا در فرایند ترمیم شرکت می کند و مخصوصا برای زخم های سوختگی بسیار عالی عمل می کند.

آلوئه ورا از مواردی است که توسط داشنمندان این حوضه به صورت گسترده تایید و مورد استفاده قرار می گیرد.برای استفاده از این ژل برای درمان جای زخم قدیمی خود می توانید آن را مستقیما روی جای زخم بمالید.اجازه دهید تا نیم ساعت روی زخم بماند و بتواند اثر خود را بصورت کامل بگذارد.شما می تواندید روزی 3 بار از این ژل استفاده کنید.

سیر

همه ما با خواص سیر آشنا هستیم، مدت زمان طولانی است که از سیر برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود.سیر درای یک ماده بسیار ویژه به اسم آلسین است.این ماده یک نوع آنتی بیوتیک است که در واقع ضد باکتری،ضد ویروس و قارچ است.سیر می تواند به بهبود گردش خون در بذن کمک کرده و از التهاب بکاهد.

خاصیت بهبود جریان خون در بدن به پوست کمک می کند تا بتواند زودتر بهبود یابد، برای همین است که کارشناسان زخم از سیر نیز برای بهبود زخم استفاده می کنند.گردش خون یکی از مواردی است که بسیار پر اهمیت است.شما می توانید با خدمت آزمایش در منزل سفید پوش، به راحتی و در هر جایی که هستید آزمایش بدهید و نتیجه را به صورت آنلاین دریافت کنید.

سیر برای درمان جای زخم

مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *