درمان کمر درد

درمان کمر درد در 5 دقیقه در خانه !

واقعا درمان کمر درد چیست ؟ کمردرد معمولا موقتی است و با اقدامات مناسب، در عرض چند هفته یا فقط چند روز احساس بهتری خواهید داشت.
علائم می تواند از درد مبهم تا شدید یا اسپاسم عضلانی در ناحیه کمر، قفسه سینه یا گردن متغیر باشد.
در زیر اطلاعاتی در مورد علل شایع کمردرد، نحوه درمان کمر درد و تعدادی از نکات را خواهید یافت.

درمان سریع کمر درد (نگاه سریع)

چه کاری انجام بدم

چه کاری انجام ندم

درمان کمر درد با شیوه های درست

علت کمردرد چیست؟

برای درمان کمر درد ابتدا لازم است دلیل آن را بدانیم. ما قبلا در مقاله انواع سرم های تقویتی ، به درمان کمر درد با تزریق سرم اشاره کردیم .در بیشتر موارد، کشیدگی، رگ به رگ شدن یا اسپاسم عضلات پشت یا تاندون‌ها محتمل‌ترین علت درد است.

به طور کلی، شایع ترین علل کمردرد عبارتند از:

شکستگی؛
موقعیت نادرست در هنگام خواب؛
بلند کردن نامناسب اجسام سنگین؛
فعالیت بدنی بیش از حد

برخی از مشکلات ساختاری نیز وجود دارد که می تواند باعث کمردرد شود. آنها عبارتند از:

پارگی دیسک بین مهره ای؛
انحنای غیر طبیعی ستون فقرات (اسکولیوز، کیفوز)؛
پوکی استخوان (شکنندگی استخوان).

شایع ترین کمردرد درد نواحی پایین کمر است زیرا قسمت پایین کمر بیشتر وزن قسمت بالایی بدن را تحمل می کند.

با افزایش سن، احتمال ابتلا به کمردرد افزایش می‌یابد – که بیشتر در افراد بین 30 تا 50 سال شایع است. . ساختارهای ستون فقرات (مفاصل، دیسک‌ها و تاندون‌ها) فرآیند «ساییدگی و پارگی» را طی می‌کنند که در نتیجه تحرک ستون فقرات کاهش می‌یابد.

اگر مکررا ورزش نکنید و ساعات طولانی را در مطب سپری کنید، به احتمال زیاد از کمردرد رنج خواهید برد و نمی تانید به فکر درمان کمر درد باشید . گاهی اوقات دقیقاً به دلیل تمرینات بدنی بسیار شدید احساس کمردرد می کنید! مهم است که تعادل کامل را پیدا کنید.

سایر عوامل خطر برای کمردرد عبارتند از:

وضعیت نادرست پشت میز؛
ایستادن برای مدت طولانی؛
کشش گردن؛
خوابیدن روی تشک بسیار سفت یا خیلی نرم؛
بارداری؛
شیوه زندگی کم تحرک؛
اضافه وزن؛
سیگار کشیدن؛
فشار؛
فعالیت بدنی بیش از حد

علائم کمردرد

کمردرد ممکن است با سوزن سوزن شدن دردناک در سایر قسمت های بدن مانند سر، شانه ها و/یا بازوها همراه باشد.

درد کمر از نظر مدت زمان متفاوت است و به دو دسته تقسیم می شود:

  • کمردرد حاد (کمتر از 6 هفته طول بکشد)
  • کمر درد مزمن (بیش از 6 هفته طول بکشد)

انواع کمردرد

کمردرد حاد حداکثر طی 6 هفته و معمولاً بدون درمان خاصی برطرف می شود. با این حال، اگر زمین خورده اید یا به خود ضربه زده اید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

از سوی دیگر، کمردرد مزمن در صورتی که با علائمی مانند زیر همراه باشد نیاز به کمک متخصص برای درمان کمر درد دارد:

کاهش وزن؛
تب؛
درد مداوم؛
بی حسی یا درد در پاها / زیر زانو؛
مشکل در ادرار کردن؛
ضعف در پاها

درمان کمر درد با شیوه های درست

درمان کمر درد چگونه است ؟

وقتی دوره‌هایی از کمردرد دارید، ممکن است وسوسه‌انگیز به نظر برسد که در رختخواب دراز بکشید و روزها در آنجا بمانید.قبلا اشاره کردیم یکی از راه های درمان کمر درد تزریق سرم در منزل است. با این حال، چند کار ساده وجود دارد که می‌توانید در ۲ تا ۳ روز اول انجام دهید تا کمردردی را که تجربه می‌کنید کاهش دهید:

– مواظب خود باشید: در طول روز هر 1-2 ساعت یک کیسه یخ را به مدت 20 دقیقه روی پشت خود قرار دهید. در روزهای اول از قرار دادن حرارت روی محل درد، نوشیدن الکل یا ماساژ دادن محل (حتی اگر احساس خوبی داشته باشد) خودداری کنید. این منجر به افزایش التهاب می شود. بعد از 2 تا 3 روز می توانید از کمپرس گرم برای شل شدن عضلات استفاده کنید.

– فعال باشید: از فعالیت های غیر ضروری خودداری کنید، اما اگر می توانید با حرکات سبک ادامه دهید و به طور منظم عضلات خود را کشش دهید. ورزش برای کمردرد می تواند راهی موثر برای تسریع بهبودی باشد. اگر شک دارید، با یک فیزیوتراپیست مشورت کنید که می تواند تمریناتی را برای کشش و تقویت عضلات پشت به شما نشان دهد.

– به حرکت ادامه دهید: از نشستن در یک وضعیت (مانند نشستن پشت کامپیوتر، تماشای تلویزیون یا دراز کشیدن در رختخواب) برای بیش از 20 تا 30 دقیقه خودداری کنید. هر چه زودتر بتوانید به طور طبیعی حرکت کنید، کمردرد زودتر فروکش می کند.

– کنترل درد: مصرف یک داروی ضد التهابی مانند نوروفن می تواند به شما کمک کند تا با تسکین موقت التهاب و کمردرد خفیف تا متوسط، فعال بمانید. اگر بالای 65 سال سن دارید و از داروهای دیگر استفاده می کنید، در دوران بارداری یا شیردهی، قبل از مصرف نوروفن با پزشک خود مشورت کنید.

– نگرش مثبت داشته باشید، اگر کمردرد باعث ناراحتی شما می شود، اجازه ندهید خلق و خوی شما را کنترل کند. تمرین تکنیک‌های آرام‌سازی و تنفس ساده می‌تواند به شما کمک کند بر کمردردی که تجربه می‌کنید غلبه کنید و همچنین به شما کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید.

چگونه از کمردرد پیشگیری کنیم؟

چندین کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از بروز کمردرد و درمان کمر درد انجام دهید:

اجسام را به درستی بلند کنید و از سنگینی آنها اجتناب کنید: هنگام بلند کردن از ساق پا استفاده کنید.
هنگام ایستادن یا نشستن شانه های خود را پایین نیاورید و سر خود را خم نکنید.
هنگام رانندگی یا نشستن پشت میز وضعیت بدن خود را حفظ کنید.
به طور منظم ورزش کنید و وزن بدن خود را کنترل کنید.
سیگار کشیدن را ترک کن؛
کفش راحت و پاشنه کوتاه بپوشید؛
به پهلو بخوابید تا انحنای ستون فقرات به حداقل برسد و از تشک سفت استفاده کنید.

این مقاله فقط برای اطلاعات عمومی است و به عنوان جایگزینی برای توصیه های پزشکی در نظر گرفته نشده است. تمام اطلاعات ارائه شده در این صفحات وب برای تشخیص یا تجویز محصولات دارویی نیست. برای تمام سوالات مرتبط با سلامتی، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

درمان کمر درد در خانه

کمردرد مشکلی است که فرد اغلب در مرحله خاصی از زندگی خود با آن مواجه می شود. کمردرد چه مزمن باشد چه حاد، می تواند به طور قابل توجهی بر فعالیت ها و وظایف روزانه تأثیر بگذارد و در آنها اختلال ایجاد کند.
کمردرد اغلب به دلیل استفاده بیش از حد از عضلات یا رباط ها است. بلند کردن اجسام سنگین، حرکت ناگهانی یا وضعیت بدن نامناسب از علل شایع کمردرد در زنان یا مردان است. کمردرد می تواند شامل موارد زیر باشد:
درد مبهم در قسمت پایین کمر؛
دردی که به باسن، ران و ساق پا گسترش می یابد؛
دردی که پس از نشستن طولانی مدت بدتر می شود.
دردی که هنگام تغییر وضعیت بدن کاهش می یابد.
دردی که بعد از بیدار شدن بدتر و بعد از حرکت کمتر می شود.
درمان کمر درد ممکن است دشوار باشد. در کنار مسکن‌های معروف، می‌توان از برخی درمان‌های طبیعی برای درمان خانگی کمردرد استفاده کرد.

درمان کایروپراکتیک برای کمردرد

کمردرد مشکلی است که فرد اغلب در مرحله خاصی از زندگی خود با آن مواجه می شود. کمردرد چه مزمن باشد چه حاد، می تواند به طور قابل توجهی بر فعالیت ها و وظایف روزانه تأثیر بگذارد و در آنها اختلال ایجاد کند.
کمردرد اغلب به دلیل استفاده بیش از حد از عضلات یا رباط ها است. بلند کردن اجسام سنگین، حرکت ناگهانی یا وضعیت بدن نامناسب از علل شایع کمردرد در زنان یا مردان است. کمردرد می تواند شامل موارد زیر باشد:
درد مبهم در قسمت پایین کمر؛
دردی که به باسن، ران و ساق پا گسترش می یابد؛
دردی که پس از نشستن طولانی مدت بدتر می شود.
دردی که هنگام تغییر وضعیت بدن کاهش می یابد.
دردی که بعد از بیدار شدن بدتر و بعد از حرکت کمتر می شود.
درمان کمر درد ممکن است دشوار باشد. در کنار مسکن‌های معروف، می‌توان از برخی درمان‌های طبیعی برای درمان خانگی کمردرد استفاده کرد.

ورزش منظم برای درمان کمردرد

تمرینات قلبی، ورزش های هوازی و تمرینات قدرتی می توانند با افزایش انعطاف پذیری و کاهش التهاب به کاهش کمردرد کمک کنند. ورزش منظم با تمرکز بر تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن می تواند به عنوان یک مسکن طبیعی درمان کمردرد در خانه عمل کند.

درمان بافت نرم مانند ماساژ می تواند به درمان و پیشگیری از مشکلات کوتاه مدت و طولانی مدت کمر کمک کند. ماساژ می تواند روشی موثر برای مقابله با درد ناشی از وضعیت نامناسب، ضعف و درد عضلات باشد.

سرما و گرما

تحقیقات نشان می دهد که گرما و سرما راه های موثری برای تسکین کمردرد هستند. کیسه های یخ زمانی مفید هستند که بلافاصله پس از آسیب استفاده شوند، زیرا به کاهش التهاب کمک می کنند. علاوه بر این، سرما یک اثر تسکین دهنده در برابر کمردرد ناگهانی و شدید ایجاد می کند. کمپرس سرد برای کمردرد را می توان از کیسه یخ یا سبزیجات منجمد پوشیده شده با حوله تهیه کرد تا از پوست در برابر سرمازدگی محافظت کند. کمپرس سرد را بیش از 20 دقیقه نگه ندارید.

کمپرس گرم به شکل پد گرم کننده برای کمردردهای مزمن مناسب است، به خصوص اگر همراه با عضلات سفت و دردناک باشد. اگر پد گرمکن ندارید، می توانید از یک بطری آب گرم استفاده کنید یا یک کیسه برنج خام را در مایکروویو گرم کنید. مراقب درجه حرارت باشید تا از سوختن پوست جلوگیری کنید.

رژیم غذایی برای درمان کمر درد درخانه

برای درمان کمر درد در خانه، رعایت یک رژیم غذایی ضد التهابی مهم است. این شامل رژیم غذایی سرشار از فیبر، آب، اسیدهای چرب امگا 3 و پتاسیم است. رژیم غذایی ضد التهابی حاوی غذاهای کامل می تواند به کاهش التهاب و جلوگیری از کمردرد کمک کند. برخی از بهترین غذاها برای جلوگیری از التهاب سبزیجات برگ سبز، زغال اخته، گردو و دانه های چیا هستند.

داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران) یا ناپروکسن سدیم (Aleve)، ممکن است کمک کنند. این داروها را فقط طبق دستور مصرف کنید.


درمان های خانگی برای تسکین سریع کمردرد

بررسی اجمالی.
ورزش.
وضعیت بدن را بهبود بخشید.
از گرما و سرما استفاده کنید.
کش آمدن.
کرم تسکین درد.
ماساژ دادن.
آرنیکا


مورفین یک داروی مخدر قوی تری است. نمونه های دیگر از مواد افیونی قوی عبارتند از: دیامورفین، اکسی کدون، فنتانیل، متادون و بوپرنورفین. داروهای اپیوئیدی به اشکال مختلفی از جمله قرص، کپسول، مایعات، چسب های پوستی و تزریقی وجود دارند.