6 روش درمان خانگی معده درد

درمان درد معده در خانه

همه ما در زندگی معده درد را تجربه کرده ایم، اگر شما هم دچار درد طولانی معده هستید پس بدانید تنها نیستید.درد معده می تواند دلایل زیادی داشته باشد از مشکلات تغذیه تا استرس زیاد.گاهی لازم است برای درمان این درد ها به پزشک مراجعه کرد و یا پس از آزمایش در منزل توسط متخصصین این کار، یک روند درمانی طی شود.

اما بسیاری اوقات درد معده را می توان در خانه و با وسایل و مواردی که در خانه ها پیدا می شود، درمان کرد.

درمان درد معده در خانه

درمان خانگی معده درد چگونه است؟

وقتی دچار درد معده می شویم لازم نیست ابتدا دچار استرس شویم، گاها معده درد نشانه یک تغذیه نامناسب یا استرس های روزانه ایست که با کمی آرامش و استراحت می تواند بهبود پیدا کند.در کنار این موارد تعدادی از درمان های خانگی برای درد معده وجود دارد که می تواند برای بهبود سریعتر این درد به ما کمک کند.

اما قبل از درمان، پیشگیری کردن از درد معده بسیار اهمیت ویژه ای دارد، بهتر است برای این کار یک رژیم تغذیه سالم داشته باشید و از استرس های طولانی دوری کنید.استفاده از سیگار و مواردی که باعث تحریک معده می شود هم می تواند از عوامل تشدید درد باشد.یکی از خدمات سفید پوش تزریق سرم در منزل است که حاوی ویتامین های لازم برای تقویت قوای جسمانی است.

6 درمان طبیعی برای معده درد

همیشه درمان های طبیعی بیشتر از راه های شیمیایی طرفدار دارد،میوه ها و سبزیجات از اصلی ترین میانوعده هایی هستند که فواید بسیار زیادی از جمله برای کاهش مشکلات گوارشی و بهبود عملکرد معده دارند.طبیعتا هر میوه ای خاصیت خود را دارد و می تواند برای درد های مختلف استفاده شوند.اما سوال امروز ما این است : “کدام ماده غذایی برای درمان درد معده کاربرد دارد ؟ “

 

درمان درد معده با نعناع

نعناع دارای یک جوهر بسیار معروف به اسم منتول است که در برگ های این گیاه مفید قابل استخراج است.این ماده سال های طولانی به عنوان یکی از داردهای طبیعی برای درمان درد معده استفاده می شد.شما می توانید برای استفاده از این ماده مفید آن را به صورت دمی یا همراه با چایی استفاده کنید.یکی از راه های دیگر استفاده از نعناع، جویدن آدامس های نعناع یا آبنبات هایی است که حاوی این ماده ارزشمند هستند میباشد.

درمان درد معده با سرکه سیب

سرکه سیب یک ماده با خاصیت جادویی است،شاید مزه این مورد خوشایند نباشد، اما شما می توانید یک قاشق از سرکه سیب را با یک قاشق عسل ترکیب کنید .اسید داخل سرکه می تواند به هضم غذا و نشاسته های داخل غذا نیز کمک کرده و به کاهش درد معده کمک کند.استفاده از این ماده همراه با موارد شیرین خوراکی یکی از راه هایی است که می تواند به کودک شما کمک کند،شما می توانید برای این کار از پرستار کودک در منزل خود نیز کمک بگیرید.

درمان درد معده با زنجبیل

زنجبیل نیز یکی از موارد طبیعی است که سالهای زیادی برای درمان معده درد مور استفاده بوده است.زنجبیل یک ضد التهاب بسیار قدرتمند است و می توان با روش های مختلف ار آت استفاده کرد.چه به شکل قرص یا دمی، این ماده بسیار جادویی است.در زمان های قدیم از این ماده برای درمان زخم بستر در منزل استفاده می شود.

اما ریشه ی این گیاه مفید بیشتر از هر روش دیگری می تواند برای درمان درد معده مفید باشد.

 

درمان درد معده با آب

آب، یکی از راه هایی که همیشه در دسترس است.وقتی دچار مشکل شدید، آب بنوشید.ما در طول روز از راه های زیادی مانند تنفس،تعرق و هضم غذا آب از دست می دهیم.آب هم برای جلوگیری از دهیدراته شدن بدن و هم برای کمک به معده برای تغذیه لازم و ضروری است.کمبود آب می تواند باعث اختلال در هضم غذا شده و یکی از دلایل ایجاد درد در معده باشد.

کاهی کاهش آب در بدن می تواند باعث مشکلات گوارشی در معده و حتی در روده نیز ششده و نیاز به انما در بیمار شود.انما و تنقیه در منزل نیز یکی از مواردی است که در سال های اخیر گسترش پیدا کرده است.

ورزش کردن

پیاده روی کردن، دوچرخه سواری و یا ورزش هایی مانند یوگا نیز می توانند در مقابله با معده درد کمک حال باشند.قدم زدن ساده می تواند هم به کاهش استرس و هم به هضم غذا بسیار کمک کند تا بتوانید به کاهش درد معده خودتان کمک کنید.

مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *