درمان زخم در منزل

درمان زخم در منزل | پانسمان زخم در منزل

درمان زخم در منزل دارای اهمیت بسیار بالایی است، زیرا ترمیم نشدن بعضی از زخم های گاها کوچک نیز می تواند سلامت ما را به خطر بیاندازد.اما برخی از زخم ها نیازمند تجربه و کادر درمان دارد تا بتواند ترمیم شود.

سفید پوش با سالها تجربه درزمینه زخم تلاش می کند تا بتواند تا با درمان زخم در منزل با امکانات روز، به شما برای رسیدن به بهبودی کامل کمک کند.

درمان زخم در منزل

درمان زخم بسیار مهم است زیرا در صورت کوچک ترین اشتباه می تواند زخم گسترش پیدا کند و کار درمان زخم را مختل کرده و یا در موارد حاد باعث درگیری خون و نهایت از دست دادن بیمار شود.خدمات پرستاری در منزل نیازمند تجربه و دانش بالاست تا مشکلات اشاره شده قبل از وقوع، درمان شود.نفوذ میکروب ها به داخل پوست و راه پیدا کردن به بدن می تواند اولین قدم برای عفونت های مزمن و خطرناک باشد.

پوست اولین سد دفاعی بدن در برابر تمامی موجودات موذی و میکروب ها است، برای همین زخم های مختلف می تواند با از بین بردن پوست، راه ورود تمامی میکرو ارگانیسم ها را به بدن باز کنند.در این جاست که درمان زخم در منزل بسیار اهمیت پیدا می کند زیرا مهم است که سریعا راه ورود به بدن بسته شود.

زخم می تواند درجات مختلف داشته و در قیمت های مختلف ایجاد شود، مثلا زخم هایی مانند درمان زخم بستر درمنزل نیازمند دانش و تجربه بالاست، اما شاید شما بتوانید برخی از زخم های سطحی را در منزل درمان کنید.

درمان زخم در منزل

درمان انواع زخم های باز و بسته

زخم ها را به صورت کلی می توان به دو گروه زخم های باز و بسته تقسیم کرد.همانگونه که اسمشان مشخص است، زخم های باز با از بین بردن پوست و باز کردن مسیر پوست و عضلانی بدن مشخص می شوند، اما زخم های بسته عمدتا از داخل بدن و بدون نمایان شدن و از بین رفتن پوست دیده می شوند.درمان زخم باز و بسته در منزل نیازمند شناخت بسیار دقیق از نوع زخم و درمان های لازم برای آن است.

یکی از راه های درمان زخم در منزل استفاده از تکنولوژی های جدید روز و پانسمان هایی است که می تواند به صورت نوین به زخم کمک کند.برای همین کمک گرفتن از یک پرستار مجرب می تواند بسار به تسریع درمان زخم شما کمک کند.

درمان انواع زخم های باز

درمان زخم های پارگی

زخم های پارگی می تواند باعث ایجاد زخم های باز شوند.این زخم ها معمولا زخم هایی ناشی از برش دستگاه های صنعتی و دستی، چاقو و ابزارآلات تیز و برنده هستند.درمان زخم های پارگی در منزل کار بسیار دشواری است و معمولا برای درمان این نوع زخم های لازم است در بیمارستان ها و در مراکز عمل سرپایی انجام شود.

درمان زخم های ساییدگی

زخم های ساییدگی با برخورد پوست بدن با سطح و با ایجاد خراش روی پوست ایجاد می شود. این زخم ها معمولا حاد نیستند و می تواند درمان زخم در منزل صورت گیرد.برای این کار لازم است ابتدا سطح زخم شسته شود و پوست به خوبی بررسی شود تا از عدم پارگی و گسترش زخم به درون بافت های بدن اطمینان حاصل شود.بعد از بررسی های اولیه و ضدعفونی کردن زخم، می توانید با یک پانسمان ساده بنابر نیاز زخم به بهبود زخم کمک کنید.

درمان زخم های سطحی معمولا نیازمند آنتی بیوتیک نیستند اما گاها برای اطمینان از آنتی بیوتیک و تزریق سرم در منزل برای بهبود این زخم ها استفاده می شود.

درمان زخم های سوراخ شدن

درمان زخم های سوراخ شدگی نیز از جمله زخم هایی است که بسیار شایع است، این زخم ها می تواند در اثر شلیک گلوله یا فرو رفتن اجسام تیز مانند میخ و یا چوب ایجاد شود.زخم های سوراخ شده مانند زخم هایی که چوب و خاشاک که در مناطق شمالی و شهر های صنعتی نیز زیاد دیده می شود، نیازمند شستشو و بررسی کامل اندام است تا از کارکرد صحیح اندام و یا ماهیچه ها و دیگر بافت های نزدیک زخم اطمینان حاصل شود.

درمان زخم های سورخ شده در منزل می تواند انجام شود اما نیازمند کارشناس زخم است.درمان زخم در منزل برای این نوع زخم ها بسیار از نظر عفونت اهمیت دارد.

درمان انواع زخم های بسته

درمان زخم های له شده( له شدگی)

این نوع زخم که معمولا همراه با خونریزی بسیار زیاد است برای درمان زخم در منزل آن بسیار زمان نیاز است.در این زخم بعذ از بررسی خود زخم لازم است از لحاظ شکستگی اطراف زخم نیز کامل بررسی شود، این نوع زخم می تواند همراه شوک و کاهش خون در بدن نیز همراه باشد.

درمان زخم های کوفتگی

نوع دیگر زخم های بسته، ایجاد کوفتگی در اندام است.این نوع زخم روی لایه های زیر پوست و جدا شدن آنها می شود.هنگام ایجاد این نوع زخم در زیر پوست می تواند خونریزی باعث ایجاد ادم و باد کردن محل زخم به علت خونریزی شود.

شرایط و قوانین(ضروری)

وظایف پرستار بیمار

1376038 broker business casual corporate lawyer insurer person icon

مسئولیت پذیر

پرستاران و کادر درمان سفید پوش، با داشتن برنامه مراقبتی روزانه، مسئولیت خود را به بهترین شیوه انجام می دهند.

4096582 clock time watch icon

دقیق و منظم

سفید پوش تاکید همیشگی بر منظم بودن دارد.شما هم می توانید این دقت را در کادر درمان ما مشاهده کنید .

تزریق سرم در منزل در تهران

متعهد و وفادار

ما به انجام درست وظایف خود متعهد هستیم و تا اخرین لحظه خدمت بر این امر استوار می مانیم.سفید پوش در کنار شما است.