آزمایش خون برای خانم ها

چکاپ کامل زنان در منزل

چکاپ زنان در منزل یکی دیگر از خدمات سفید پوش است تا شما از سلامتی خود صورت کامل اطمینان پیدا کنید.اگرچه شما به طور کلی احساس سلامتی می‌کنید، اما برای حفظ تندرستی باید با فاصله‌های منظم چکاپ خون بانوان را انجام دهید.

تمامی قیمت ها به صورت مشخص شده و شفاف ارائه شده است و شما می توانید برای تعیین قیمت نهایی نیز با کارشناسان تماس بگیرید.

injections

آزمایش ضروری بانوان

نمونه گیری توسط کارشناس

550.000

تومان

injections

آزمایش کامل

نمونه گیری توسط کارشناس

1.200.000

تومان

injections

آزمایش ویژه

نمونه گیری توسط کارشناس

2.200.000

تومان

توصیه متخصصین بر این است که چکاپ کامل زنان را در تمام سنین انجام دهید، زیرا برخی بیماری‌ها در بدن افراد ممکن است سال‌ها بدون علامت و نشانی باقی بمانند. برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود و جلوگیری از بیماری‌هایی که خود را نمایان نمی کنند، انجام آزمایش چکاپ زنان توصیه می‌شود.

در نظر داشته باشید که خانم‌ها معمولاً در معرض بیماری‌هایی مانند کم خونی هستند، بنابراین چکاپ زنان در منزل ضروری است. شما می‌توانید با استفاده از خدمت آزمایش در منزل سفید پوش، چکاپ خود را در محیط امن و راحت خانه انجام دهید. همچنین، برای آگاهی بیشتر از انواع فاکتورهای مهم در چکاپ کامل زنان در منزل، ادامه مطالب را مطالعه کنید.

چکاپ زنان شامل چه مواردی است؟

1. تست پاپ و ویروس پاپیلومای انسانی (HPV):

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک ویروس عفونی است که بیشتر در مناطق جنسی مختلف قرار دارد و از طریق تماس جنسی، از جمله رابطه جنسی و دهانی، منتقل می‌شود. این ویروس می‌تواند به صورت ناقل بین زنان و مردان منتقل شود و عفونت‌های HPV بیشتر اوقات بدون علامت هستند.

این آزمایش برای زنان از سن 21 سالگی توصیه می‌شود و باید حداقل هر سه سال یکبار انجام شود. از سن 30 سالگی به بعد، تست HPV همراه با پاپ نمونه باید هر پنج سال یکبار تکرار شود.

آزمایش چکاپ زنان در منزل

 

2. آزمایش بیماری‌های مقاربتی (STD):

بیماری‌های مقاربتی (STD) یا عفونت‌هایی که از طریق فعالیت‌های جنسی منتقل می‌شوند، عبارتند از عفونت‌های باکتریایی، ویروسی، پارازیتی و قارچی که در طول رابطه جنسی، از جمله رابطه جنسی واژینال، دهانی و مقاربت دستی، به طور مستقیم از یک شریک به شریک دیگر منتقل می‌شوند. این آزمایش ها در آزمایش چکاپ زنان در منزل به صورت ویژه انجام می شود.

غربالگری برای بیماری‌های مقاربتی بسیار مهم است زیرا این بیماری‌ها معمولاً بدون علامت هستند. انتقال این بیماری‌ها به شریک زندگی و در صورت بارداری، به نوزاد ممکن است. غربالگری سلامت جنسی باید به عنوان یک اولویت مهم در برنامه سلامت در نظر گرفته شود.

3. غربالگری دیابت:

دیابت یک بیماری مزمن است که ناشی از اختلال در تولید یا عملکرد هورمون انسولین در بدن است. این هورمون مسئول کنترل میزان قند خون است و در دیابت، سطح قند خون به طور مداوم بالا می‌ماند. دیابت می‌تواند عوارض جدی برای سیستم عصبی، عروق، قلب، کلیه و سایر اعضا و اندام‌های بدن ایجاد کند. برای کنترل دیابت، معمولاً استفاده از داروها، رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی منظم توصیه می‌شود.

اگر عوامل خطر دیابت را ندارید، آزمایش چکاپ دیابت از سن 35 سالگی شروع و هر سه سال یکبار تکرار می‌شود. در صورت وجود عوامل خطری مانند سابقه خانوادگی یا مشکلات سلامتی مرتبط، غربالگری باید بیشتر و در فواصل زمانی کوتاه‌تر انجام شود.

4. ماموگرافی:

 برای زنان بدون سابقه خانوادگی، اولین ماموگرافی از سن 40 سالگی توصیه می‌شود و سپس سالانه تکرار می‌شود. زنانی که در معرض خطر بیشتری از سرطان پستان هستند باید بیشترین فاصله زمانی بین ماموگرافی‌ها را رعایت کنند.

5. بررسی پوست:

از سن 18 سالگی به بعد، باید پوست خود را هر ماه بررسی کنید و تغییرات مشکوک یا خال‌ها را مشاهده کنید. برای افرادی که پوست روشن دارند یا در معرض نور خورشید
قرار دارند، اهمیت بیشتری دارد. برای معاینه و غربالگری روتین پوست، مراجعه به متخصص پوست از سن 40 سالگی توصیه می‌شود.

6. کولونوسکوپی:

این آزمایش به شناسایی و حذف پولیپ‌های روده بدون علامت که می‌توانند به سرطان روده بزرگ منجر شوند، کمک می‌کند. غربالگری کولورکتال از سن 45 سالگی شروع می‌شود، اما اگر سابقه خانوادگی وجود دارد، غربالگری ممکن است از سن کمتری آغاز شود به تشخیص پزشک.

7. تست کلسترول:

تست کلسترول یک آزمایش ساده است که برای اندازه‌گیری میزان کلسترول خون استفاده می‌شود. کلسترول یک چربی مهم است که در بدن تولید می‌شود و همچنین از طریق مواد غذایی مصرفی به بدن وارد می‌شود. اندازه‌گیری میزان کلسترول خون می‌تواند به تشخیص خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، مانند آمبولی ریه و سکته قلبی، کمک کند

غربالگری کلسترول برای زنان بدون عوامل خطر از سن 45 سالگی شروع می‌شود و برای افرادی که در معرض خطر هستند، از 20 سالگی آغاز می‌شود. بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری قلبی یا کلیوی و مشکلات سلامتی دیگر می‌توانند به عوامل خطر کلسترول محسوب شوند.

8. غربالگری سرطان ریه:

اگر سیگار می‌کشید یا سابقه مصرف سیگار دارید، از سن 50 سالگی به بعد برای غربالگری سرطان ریه اقدام کنید.

خون شامل چه مواردی است ؟

لیست آزمایشات چکاپ زنان

۱- مشاوره و بررسی عمومی سلامت:

در این مرحله، پزشک یا متخصص به بررسی سوابق پزشکی، سابقه خانوادگی، وضعیت رشد و توسعه فیزیکی و عاطفی، و همچنین مسائل مربوط به سلامت جنسی و روابط می‌پردازد.

۲- اندازه‌گیری وزن و قد:

برای ارزیابی رشد و توسعه جسمانی، وزن و قد زنان در این گروه سنی اندازه‌گیری می‌شود.

۳- آزمایش فشارخون:

بررسی فشارخون در این سن می‌تواند به تشخیص مشکلات مرتبط با فشارخون بالا (هیپرتانسیون) کمک کند.

۴- آزمایش چشم:

بررسی وضعیت بینایی و سلامت چشم از طریق آزمایش‌های مختلف از جمله تست اندازه‌گیری بینایی و بررسی عملکرد چشم (مثل بررسی حداقل قابل خواندن) صورت می‌گیرد.

در زیر لیست کامل آزمایش چکاپ زنان در منزل آمده است:

 

نام پکیجفاکتورهای آزمایشی
ضروری
 • شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC)
 • سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)
 • قند ناشتا (FBS)
 • آزمایش کلسترول (chol)
 • آزمایش تری‌گلیسرید (tg)
 • آزمایش HDL
 • آزمایش LDL
 • آزمایش کراتینین (crt)
 • آزمایش آنزیم‌های کبدی SGT (sgot)
 • آزمایش آنزیم‌های کبدی SGPT (sgpt)
 • آزمایش آنزیم‌های کبدی ALP (alp)
 • آزمایش ادرار (U/A)
 • آزمایش نیتروژن اوره (BUN)
کامل
 • تیتر پروتئین فاز حاد (CRP)
 • اوریک اسید (UA)
 • بیلی روبین (Bili T, D)
 • تست تیروئید (TSH)
 • ویتامین D (Vit D3)
 • کلسیم (Ca)
 • فسفر (P)
 • آهن (Fe)
 • سدیم (Na)
 • پتاسیم (K)
 • فریتین (Ferritin)
 • ظرفیت اتصال آهن (TIBC)
 • آنالیز مدفوع (S/E)
 • تری‌یدوتیرونین (T3)
 • تیروکسین (T4)
ویژه
 • کشت ادرار (U/C)
 • زمان پروترومبین (PT)
 • زمان ایجاد لخته در خون (PTT)
 • ویتامین ب12 (Vit B12)
 • آنتی‌بادی‌های هپاتیت (HBsAG, HBsAB)
 • خون مخفی مدفوع (OB)
 • فولیک اسید (Folic Acid)
 • هموگلوبین A1C (HbA1C)
مهارت
91%
تعهد
92%

آزمایش چکاپ کامل خون بانوان در منزل شامل چیست؟

آزمایش چکاپ کامل خون بانوان (Complete Blood Count – CBC) شامل اندازه‌گیری و ارزیابی عناصر مختلف خون می‌باشد. این آزمایش شامل اندازه‌گیری تعداد سلول‌های خونی مختلف و همچنین ارزیابی ویژگی‌های آنها می‌شود. تمامی این آزمایشات در پکیج های آزمایش چکاپ بانوان در منزل وجود دارد .آزمایش CBC  در چکاپ زنان در منزل شامل موارد زیر است:

– شمارش سلول‌های خونی: شامل شمارش سلول‌های قرمز خون (RBC)، سلول‌های سفید خون (WBC) و پلاکت‌ها.
– هموگلوبین (Hemoglobin – Hb): اندازه‌گیری مقدار هموگلوبین در خون که نشان دهنده ظرفیت خون برای حمل اکسیژن است.
– هماتوکریت (Hematocrit – Hct): اندازه‌گیری نسبت حجم سلول‌های قرمز به حجم کل خون.
– سایر پارامترهای مورد ارزیابی شامل حجم سلول‌های قرمز (MCV)، غلظت هموگلوبین (MCH)، غلظت هموگلوبین متوسط در سلول‌های قرمز (MCHC) و توزیع اندازه سلول‌های قرمز (RDW) است.

این آزمایش به عنوان یک ابزار تشخیصی معمولاً برای ارزیابی وضعیت سلامت عمومی، تشخیص بیماری‌ها و پایش درمان‌های در حال اجرا استفاده می‌شود.

 

take blood test 1

آزمایش‌های قند خون در چکاپ کامل زنان در منزل

در چکاپ کامل خون زنان، آزمایشات قند خون معمولاً شامل یک یا چند آزمایش زیر می‌شود:

1. قند خون ناشتا (Fasting Blood Glucose): این آزمایش برای اندازه‌گیری میزان قند (گلوکز) موجود در خون بعد از حداقل 8 ساعت گشتن ناشتا است. این آزمایش معمولاً در تشخیص دیابت و پیش‌دیابت استفاده می‌شود.

2. آزمایش هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1c): این آزمایش نشان‌دهنده میزان قند خون متصل به هموگلوبین در مدت زمان طولانی (معمولاً 2-3 ماه گذشته) است. این آزمایش به عنوان یک اندیکاتور برای کنترل قند خون در بیماران دیابتی استفاده می‌شود.

در برخی موارد، ممکن است آزمایشات دیگری مانند قند خون تصادفی (Random Blood Glucose) یا آزمایش تحمل قند (Oral Glucose Tolerance Test – OGTT) نیز در چکاپ کامل خون زنان در نظر گرفته شود. اما این بستگی به استانداردهای پزشکی و مورد نیاز هر فرد خاص دارد.

آزمایشات چربی خون در چکاپ زنان

در آزمایش چکاپ زنان در منزل، آزمایشات چربی خون معمولاً شامل یک یا چند آزمایش زیر می‌شود:

1. کلسترول کل (Total Cholesterol): این آزمایش میزان کلسترول موجود در خون را اندازه‌گیری می‌کند. برای این آزمایشات لازم است 8 تا 12 ساعت ناشتا نیز باشید . کلسترول کل شامل کلسترول موجود در لیپوپروتئین‌های کم چگالی (LDL)، لیپوپروتئین‌های بالا چگالی (HDL) و تری‌گلیسریدها است.

2. LDL کلسترول (LDL Cholesterol): این آزمایش میزان کلسترول لیپوپروتئین‌های کم چگالی (LDL) را اندازه‌گیری می‌کند. LDL کلسترول به عنوان “کلسترول بد” شناخته می‌شود، زیرا افزایش آن می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش دهد.

3. HDL کلسترول (HDL Cholesterol): این آزمایش میزان کلسترول لیپوپروتئین‌های بالا چگالی (HDL) را اندازه‌گیری می‌کند. HDL کلسترول به عنوان “کلسترول خوب” شناخته می‌شود، زیرا میزان بالای آن محافظت از قلب و عروق را تقویت می‌کند.

4. تری‌گلیسرید (Triglycerides): این آزمایش میزان تری‌گلیسریدها، یک نوع چربی، در خون را اندازه‌گیری می‌کند. میزان بالای تری‌گلیسریدها نیز می‌تواند به عوامل ریسک برای بیماری‌های قلبی و عروقی اشاره کند.

 

آزمایش‌های آنزیم‌های کبدی در چکاپ کامل زنان

در چکاپ زنان در منزل، آزمایشات آنزیم‌های کبدی معمولاً شامل آزمایش‌های زیر می‌شود:

1. AST (Aspartate Aminotransferase) : AST یا همان SGOT (Serum Glutamic-Oxaloacetic Transaminase) است. این آزمایش سطح آنزیم مهم کبدی را در خون اندازه‌گیری می‌کند. افزایش سطح این آنزیم در بدن ممکن است نشانگر التهاب کبد باشد.

2. ALT (Alanine Aminotransferase): ALT یا همان SGPT (Serum Glutamic-Pyruvic Transaminase) در آزمایش خون به بررسی آنزیم کبدی دیگری می‌پردازد. در شرایط طبیعی، سطح این آنزیم در بدن کم است و افزایش آن نشانگر بیماری‌های کبدی است.

3. آلکالین فسفاتاز (ALP): آزمایش ALP در آزمایش خون نیز به بررسی آنزیم کبدی مرتبط است. نتایج این آزمایش می‌توانند در تشخیص بیماری‌های کبدی یا اختلالات استخوانی مفید باشند.

4. Total Bilirubin: بیلی‌روبین به علت تجزیه هموگلوبین در بدن تولید می‌شود. سطح بالای بیلی‌روبین ممکن است منجر به بروز یرقان (زردی پوست و سفیدی چشم) شود. بیشترین بیلی‌روبین اضافی از طریق ادرار دفع می‌شود.

در چکاپ کامل زنان در منزل ، این آزمایشات آنزیم‌های کبدی به منظور ارزیابی وضعیت کبد و کشف هرگونه نقص یا عوارض مرتبط با آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آشنایی با آزمایش‌های کلیه در چکاپ کامل زنان

آزمایش اوریک اسید در خون :

آزمایش اوریک اسید، سطح اسید اوریک در خون را اندازه‌گیری می‌کند. سطح بالای این آنالیت ممکن است نشان‌دهنده بیماری‌هایی مانند نقرس باشد. در افرادی که درمان شیمیایی یا درمان پرتوی دریافت می‌کنند، سطح آن معمولاً کاهش می‌یابد.

آزمایش کراتینین در خون :

آزمایش کراتینین خون، سطح کراتینین (یک ماده زائد بدن) در خون را اندازه‌گیری می‌کند و می‌تواند نشان‌دهنده بیماری‌های کلیوی باشد.

آزمایش کراتینین سطح کراتینین در خون را سنجیده می‌کند. سطح بالای کراتینین در این آزمایش ممکن است نشان‌دهنده بیماری‌های کلیوی باشد.

آزمایش BUN در خون :

آزمایش BUN (نیتروژن اوره خون) سطح نیتروژن اوره در خون را بررسی می‌کند. این آزمایش برای تشخیص آسیب کبد، انسداد مجاری ادراری، نارسایی قلبی-احتقانی و خونریزی در دستگاه گوارش نیز انجام می‌شود.

چک آپ کامل در منزل

در طی روز چند بار به چکاپ کامل و سلامتی خود فکر می‌کنید؟ دغدغه‌های زندگی آنقدر زیاد است که خیلی کم از خود سوال می‌کنیم: آیا من سالم هستم؟ آیا دغدغه‌ی قیمت چکاپ کامل باعث می‌شود که شما به انجام آزمایش چکاپ فکر نکنید؟ “سفید پوش” برای ارائه خدمت «آزمایش چکاپ کامل» انتخاب‌های متعددی برای شما در نظر گرفته است. شما می‌توانید بدون نیاز به خروج از منزل یا محل کار، تمامی خدمات آزمایش چکاپ کامل بدن را در منزل دریافت کنید.

شرایط و قوانین(ضروری)